Selami Öztürk
Kadıköy Bel. Başkan Adayı
Ad & Soyad :Selami Öztürk
Parti :Cumhuriyet Halk Partisi
Doğum Tarihi :1949
Doğum Yeri :Muş
Mesleği :Avukat
Eğitim Durumu :Üniversite
Kişisel Web Site :http://yeni.kadikoy.bel.tr/altsayfa.jsp?pid=267
Telefon :(0216) 542 50 00
E-Mail :kadikoy-bld@kadikoy-bld.gov.tr
İl :İstanbul
Belediye :Kadıköy
Konuşma Videosu
Yazılı Metin

Dünyanın neresinde olursanız olun sizinle birlikte olma olanağını sağlayan bu sitemizde sizinle buluştuğumuz için mutluyuz.

Türkiye'nin incisi, İstanbul'un en gözde ilçesi Kadıköy sadece nüfusu değil; kentsel, ekonomik ve sosyal gelişmesi ile de önde ve öncü bir kent.

Kentte yaşayanların her alanda katkılarının yoğunluğu kent yöneticilerine adeta yön veriyor. Her olayı sorgulayan, eleştiren, öneren ve takdir eden yazıları, telefonları, faxları, E-mail ve projeleri ile hergün kentliyi yönetimde hissetmekteyiz.

Sivil toplum örgütlerinin her sorunda ve her bölgede duyarlı şekilde gelişmesi Demokrasimiz açısından da önemli bir kazanım olarak görülmektedir.

1984 yılında kurulan Kadıköy Belediyesi Selimiye, K.Bakkalköy, Hasanpaşa gibi birçok bölgede kiralık binalarda hizmet vermeye başlamışken, bugün modern binasında tüm hizmetlerini gelişen teknolojinin son ürünleri ile sunmaktadır.

Türkiye'de ilk kez bir kurum kendisini tümüyle halkın erişimine ve bilgisine sunuyor. Hergün daha gelişecek olan bu sitemizde tüm başvurularınızı yapabileceğiniz gibi vergilerinizi öğrenebilecek ve yerinizden kredi kartınızla ödeyebileceksiniz.Meclis kararlarının öncesi ve sonrası ile tüm ihale ve satınalmalar dahil tüm ulaşılması gereken bilgiler halkımıza açık olacaktır. Başka bir deyimle tüm birimlerimiz 24 saat ulaşılabilir olacaktır.

Bu sayfa da belirli aralıklarda Kent ve Belediyeye ilişkin sorunları yazarak sizlerle paylaşmak istiyorum.

Değerli eleştirileriniz, önerileriniz, sitemizin mükemmeli yakalamasına olanak verecektir.

Sürekli geliştirilmeyen herşeyin geri kalmaya mahkum olduğu çağımızda, bu nedenle çalışma hayatımızda çağın gelişmelerine ayak uydurabilmek için yeni buluş ve teknolojik gelişmelerden azami yararlanan bir anlayışı benimsedik. Sürekli gelişmenin temel koşulu olan mevcudu yeterli görmeyip daha iyi yapmayı ve iyi yapılan herşeyin daha iyisinin yapılabileceğini akıldan çıkarmamayı ilke edindik.

Bugüne kadar gelişmemize katkı veren tüm Kadıköylülere, Sivil toplum örgütlerine, Belediye Meclis Üyelerine, Belediye'nin tüm çalışanları ile bu sayfaların hazırlanmasında katkı veren Epsilon'a ve I-BİMSA 'ya teşekkür ediyorum.

Değerli katkılarınızı bekliyor, saygılar sunuyorum.

Av. Selami Öztürk
Kadıköy Belediye Başkanı

 

 

AV. SELAMİ ÖZTÜRK

Akçadağ Köy Enstitüsü mezunu öğretmen Sırrı Öztürk`ün beş çocuğunun en büyüğü olarak babasının görev yeri Muş İli, Bulanık İlçesi, Liz Nahiyesinde 1949 yılında doğdu.

Ailenin çocuklarının tahsil yapabilmesine olanak sağlamak için 1961 yılında Adapazarı`na gelmesiyle birlikte orta öğrenimini Sakarya Ortaokulu`nda okumuş yatılı sınavlarında başarılı olunca parasız yatılı olarak Haydarpaşa Lisesine başlamıştır. Haydarpaşa Lisesinden sonra İstanbul Hukuk Fakültesinden mezun olan Öztürk, 1989 yılı Nisan ayına kadar fiilen avukatlık yaptı. Daha çok ceza davalarına girmeyi tercih ederken 1980`li yıllarda sıkı yönetim mahkemelerinde ve öncesinde de Genel-İş sendikasının avukatlığını yaptı. Avukatlık mesleğini bıraktıktan sonra aynı meslekten olan eşi Sevgi Öztürk, paylaştıkları yazıhanede görevine devam etmektedir.

Politika yaşamına Haydarpaşa Lisesini bitirdiği 1967 yazında 18 yaşındayken CHP Sakarya Gençlik Kollarında üye olmakla başlayan ve sürekli olarak aktif politikada yer alan yaşamında;

 • 1971-1973-1977 yılları arası Kadıköy CHP İlçe yönetim kurulu üyeliği ve ilçe sekreteri,
 • 1977-1980 İstanbul İl Genel Meclis Üyeliği,
 • 1983`te SODEP`in Kadıköy İlçesi Kurucularından,
 • 1984-1989 Kadıköy Belediye Meclis Üyesi ve CHP Grup sözcüsü, (SODEP-SHP)
 • 1989-1994 Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi Belediye Başkan Yardımcısı ve vekili,
 • 1994-1999 Üçüncü dönem Belediye Başkanı,
 • 1999-2004 seçimlerinde Dördüncü dönem Belediye Başkanlığına 2.kez seçilmiştir.
 • 2004 seçimlerinde Beşinci dönem Belediye Başkanlığına 3.kez seçilmiştir.

Meslektaşı Sevgi Öztürk ile evli olup, kendisi gibi hukuk fakültesi mezunu evli Cem ve mimarlık mezunu Sinem isimli iki çocuk sahibidir. Çok yönlü sosyal kişiliği ile Kadıköy`de bulunan tüm sosyal kulüplere üyedir. Yoğun iş programının dışında düzenli yürüyüş ile tenis oynamaktan hoşlanır. İyi bir hayvan dostudur. Evini Kadıköy Belediyesi Ataşehir Hayvan Barınağı'ndan üç sokak köpeği ile kendisine hediye edilen "Dodi" adlı cins köpeği ve Kaptan isimli papağanı ile paylaşmaktadır.Ayrıca;

 • Fenerbahçe Spor Kulubü Üyesi,
 • Kadıköy Belediyesi Sağlık ve Dayanışma Vakfı Başkanı,
 • Kadıköy Belediyesi Adına yayınlanan Gazete Kadıköy'ün imtiyaz sahibi ve Haydarpaşa Lisesi Mezunlar Derneği Başkanıdır.
Unable to load Flash content. The YUI Charts Control requires Flash Player 9.0.45 or higher. You can download the latest version of Flash Player from the Adobe Flash Player Download Center.

zayıflamaingilizce almancafilm izleporno